Üç basamak formasyonu

Üç basamak modeli, bir dizi yükseğin tepe veya yükseğin dip değerlerinden oluşur. ABCD formasyonuna benzer. Aradaki fark, Üç basamak formasyonu 5 ayaktan oluşmaktadır, ABCD formasyonunda ise sadece 4 ayak vardır. Üç Basamak bir terse dönüş formasyonudur, bu yüzden trendde yaklaşmakta olan değişikliği işaret eder.

Üç basamak formasyonunun temel parametreleri:

- A noktası, basamak 1'in %61,8 düzeltmesidir.

- B noktası, basamak 2'nin %61,8 düzeltmesidir.

- Basamak 2, %127,2 ile %161,8 A uzantı noktasındadır.

- Basamak 3, %127,2 ile %161,8 B uzantı noktasındadır.

Fiyatın basamak 2 ve 3'ü oluşturmak için eşit zaman harcaması gerektiğine dikkat edin. Düzeltme A ve B de aynı zamanı harcamalıdır.

three-drive-pattern.jpg

Nasıl işlem yapılır

Üç basamak formasyonunda işlem yapmanın 2 yolu vardır:

 1. 3 bamasak ile işlem yapabilirsiniz. Piyasanın B noktasında oluştuğundan emin olduğunuzda piyasaya girin (Üç basamaklık ayı formasyonunda satın alın ve üç basamaklık boğa formasyonunda satış yapın). Kârı Al emri B'nin %127.2 ile %161.8 uzantı noktasında olması gerekir.
 2. Tüm formasyon tamamlandığında işlem yapabilirsiniz. B'nin %127.2 ile %161.8 uzantı noktasında piyasaya girin (Üç basamaklı ayı formasyonunda satış yapın ve üç basamaklı boğa formasyonunda alış yapın). Kârı Al emri, tüm formasyonun %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesine yerleştirilebilir.

3 drives.png

Sıkça sorulan sorular

 • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

  Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

 • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

  Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

 • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

  Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası ve Kanada Bankası, AUD ve CAD'a volatilite getirirken, USD'nin Tarım Dışı istihdam verileriyle yükselmesi bekleniyor.

Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera