Renko grafiği

Renko grafiği adını “tuğla” olarak çevrilen Japonca “renga” kelimesinden almıştır. Bir Renko grafiği ile sıradan bir Japon mum çubuğu grafiği arasındaki temel fark, Renko grafiğinin zamanı dikkate almamasıdır. Fiyat belli bir mesafeyi kapsadığında bir Renko tuğlası ortaya çıkar ve ne kadar zaman süreceği önemli değildir. Örneğin, tuğla boyutunu 20 pip olarak seçerseniz, tuğla yalnızca fiyat 20 pip yukarı veya 20 pip aşağı hareket ederse oluşur. Boğa ve ayı tuğlaları farklı renklerdedir. Tuğlalar her zaman boyut olarak eşittir. Asla yan yana görünmezler. Her bir tuğla, bir öncekine 45 derecelik açıyla boyanır. Tuğlalar çizildikten sonra değişmez.

rrr.png

Nasıl uygulanır

Metatrader, varsayılan ayarlarında Renko grafiklerine sahip değildir. Sonuç olarak, bu aracı İnternet'ten indirmeniz gerekecek. Bir gösterge veya uzman bir danışman şeklinde olabilir. Gösterge en uygun seçenek gibi görünüyor. Yapmanız gerekenler:

 1. İndikatörü buradan indirin.
 2. MT4'ten, “Dosya” menüsünü tıklayın ve “Veri Klasörünü Aç”ı seçin. “MQL4 ″ klasörünü açın ve ardından “Göstergeler”'in üzerine tıklayın. Göstergeyi bu klasöre yapıştırın.
 3. MT4'ü yeniden başlatın. “Ekle”ye, ardından da “Göstergeler”e tıklayın, “Özel”i ve ardından “LuckScout-Renko”yu seçin.

r.png 

Göstergenin ayarlarında, varlığın değişkenliğine ve işlem sürenize bağlı olarak Renko tuğla boyutunu kendiniz seçersiniz. En uygun tuğla boyutunu bulmadan önce deneyebilirsiniz.Renko grafiği aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Renko grafiklerinin kullanılması genellikle kısa vadeli yatırımcılar için (scalperlar) önerilir. Renko'nun gün içi zaman dilimlerindeki sinyallerinin günlük grafikteki sinyallerden daha verimli olduğu düşünülmektedir.

Hiçbir araç mükemmel değildir, bu yüzden Renko grafiklerinin dezavantajlarını da açıklamamız gerekir:

 • Bazen bir başka tuğlanın oluşması çok zaman alır. Bu fiyat düzeltmesinde olabilir. Yatırımcı böyle zamanlarda endişeli hissedebilir.
 • Eğer tuğla boyutu küçükse, kısa süre içinde bir geri dönüş noktasını tespit edebilirsiniz. Ancak, bu şekilde daha az gürültüyü filtreleyebilirsiniz. Seçenekler, seçenekler!
 • Bir trend esnasında, aynı yönde çok sayıda tuğla vardır. Sonuç olarak, giriş noktanız istediğiniz kadar kesin olmayabilir.

Renko grafiği işlemlerde nasıl kullanılır

Renko grafiğinin ürettiği ana sinyal, tuğla rengindeki değişmedir: piyasada muhtemel bir değişime işaret eder. Renko grafiğinin kısa süren bir trendin sonunda sinyal verdiği zamanlar olsa da, sonuç olarak Renko, yatırımcıların uzun trendlerde kazanmasını sağlar.Ek olarak, Renko grafiği, fiyat ve osilatörler arasındaki küçük farkların bile tespit edilmesine olanak sağlar, örneğin, RSI.

renko rsi.png

Sonuç

Renko grafiği, bir başka grafik türüdür. Güçlü ve zayıf yönleri vardır. Eğer Renko grafiğini kullanırsanız, osilatörler ile sapmaların yanı sıra trendleri, destek ve direnç seviyelerini tanımlamanız daha kolay olabilir. Ancak, mum çubuğu grafiğini daha çok beğenebilirsiniz ve bu tamamen normal bir durumdur. Forex yatırımcıları için çok çeşitli analitik araçların bulunduğunu bilmelisiniz ve bunları kendi faydanıza olacak şekilde kullanmalısınız.

Sıkça sorulan sorular

 • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

  Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

 • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

  Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

 • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

  Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası ve Kanada Bankası, AUD ve CAD'a volatilite getirirken, USD'nin Tarım Dışı istihdam verileriyle yükselmesi bekleniyor.

Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera