Bulls Power ve Bears Power

Bull Power ve Bear Power, Dr. Alexander Elder tarafından geliştirilen osilatörlerdir. Alıcılar (boğalar) ve satıcıların (ayılar), fiyatları kendi lehine, yani bir taban çizgisinin üstüne veya altına itmek için kullandıkları gücü ölçümler. İki göstergenin birleşimi Elder-Ray İndeksi olarak bilinir. Taban çizgisinin işlevi genellikle, kapanış fiyatlarının 13 dönemlik Üstel Hareketli Ortalaması (EMA) tarafından gerçekleştirilir.

Mantık basit: Ayı piyasası boğaya ve boğa piyasası da aynı şekilde devamlı olarak ayıya dönüşür. Göstergeler bu dönüşümü takip etmeye ve işlem yapmaya yardımcı olmaktadır. 

Nasıl uygulanır.

Bull Power ve Bear Power varsayılan MetaTrader ayarlarında mevcuttur. “Ekle” - “Göstergeler” - “Osilatörler” e tıklayarak ve ardından “Bull Power”/“Bear Power” ı seçerek grafiğinize ekleyebilirsiniz.

b1.png

Göstergeleri ayrı ayrı da kullanabilirsiniz, ancak Elder tarafından planlandığı gibi bunları birlikte kullanmanın daha fazla anlamı vardır. Her iki göstergeye ek olarak, 13 EMA'nın kendisini de grafiğe ekleyin. Bu şekilde osilatörleri trend takip eden bir araçla birleştirir ve giriş sinyallerinin kalitesini arttırırsınız. Üstel hareketli ortalama bir filtre işlevi görür: Trendi gösterir, böylece yatırımcı sadece bu trend yönünde olan sinyalleri alabilir.

Nasıl yorumlanır. 

Her 3 gösterge de işlem stratejisi için bir temel oluşturur. 

Alış işlemi için kurulum, aşağıdaki koşullar yerine getirildiğinde gerçekleşir:

EMA yükseliyor.

Bears Power negatif ancak artıyor.

Diğer opsiyonel fakat isteğe bağlı koşullar da mevcuttur:

Bulls Power osilatörünün son tepesi bir öncekinden daha yüksektir.

Bears Power ile fiyat arasında yükselen ayrışması vardır (fiyat düşen dipler oluşturur, ancak Bears Power bunu yapamaz).

Bears Power pozitif ise alış girilmemesi daha iyidir.

b2.png

Satış işlemi için kurulum, aşağıdaki koşullar yerine getirildiğinde gerçekleşir:

EMA düşüyor.

Bulss Powerın Gücü pozitif ancak düşüyor.

Diğer opsiyonel fakat isteğe bağlı koşullar da mevcuttur:

Bears Power osilatörünün son dibi bir öncekinden daha diptedir.

Bulls Power ile fiyat arasında düşen ayrışma vardır (fiyat düşen yükselen tepeler oluşturur, ancak Bulls Power bunu yapamaz).

Bulls Power negatif ise satış girilmemesi daha iyidir.

b3.png

Sonuç olarak, Bulls/Bears Power göstergesi, piyasayı harekete geçiren güçlerin görülmesini sağlar ve işlem stratejisi için basit ama etkili bir temel önerir. 

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası ve Kanada Bankası, AUD ve CAD'a volatilite getirirken, USD'nin Tarım Dışı istihdam verileriyle yükselmesi bekleniyor.

Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera