GANN İNDİKATÖRÜNÜN ORTAYA ÇIKARILMASI

Zamanın en gizemli ve başarılı yatırımcılarından biri olan - William Gann hakkında bir şeyler duymuş muydunuz? Finansal piyasalardaki fiyat hareketlerini öngörmek için geometri, astroloji ve eski matematiği kullanması ile ünlüdür. Yoksul bir ailede yetişmişti.
Kuru ekmek kazanmak için çiftlikte çalışmak, trenlerde puro ve gazeteler satmak zorunda kaldı. Yatırım, finansal piyasalar ve bunların sunduğu harika imkanları gezginlerden biliyordu. Gann geleceği tahmin etmenin mümkün olup olmadığını merak etmeye başlamıştı. Daha sonra New York'a taşındı ve önemli bir Wall Street Broker evinde çalışmaya başladı ve geceleri işletme okuluna başladı. Geleceği önceden tahmin etme fikri her zaman aklındaydı. Bu yüzden serveti nasıl biriktireceği ile ilgili fiyat modelleri ve felsefesinin temel prensipleri üzerine çalışmaya başladıktan sonra antik geometri, astroloji ve matematik çalışmaya başladı. Sonuç olarak, amacına ulaşmayı başardı - çok başarılı bir yatırımcı olup, 50 milyon dolar üzerinde birikim yapmayı başaran ve kendi broker firmasını açan gerçek bir guru oldu. Yatırımcıların başarısının sırrını açığa çıkarmak için çalışırken, bir çok yatırımcının çok sayıda yazılarına baktı ve çok etkili araçlar ve işlem teknikleri buldu. Bu makalede, işlem platformunda bulabileceğiniz Gann göstergeleri (çizgi, açı, yelpaze) olarak adlandırılan indikatörü anlatacağız.

Gann göstergeleri neden değerlidir?

Bunların yardımıyla, bir yatırımcı destek ve direniş çizgilerini tahmin edebilir.

Gann açılarını ve çizgilerini ortaya çıkarmak

Ana Gann açıları 1x2, 1x1 ve 2x1'dir. 1x2 kombinasyonu, açının her 2 zaman birimi için bir birim fiyat hareket ettirdiği anlamına gelir. Aynı mantık, diğer açılar için de geçerlidir: Bir fiyat aralığının ilk sayısı, bir sonraki fiyat - birim süre için.
1x1'de işlem gören, çok dişli bir Gann çizgisi (45 derecelik açıya karşılık gelir), piyasanın dengeli olduğu anlamına gelir (Gann çizgisi, uzun vadeli bir trendi temsil eder). Fiyat, bu denge çizgisini aşarsa, hakim olan trend tersine dönmek üzere demektir.

Gann çizgisi ve Gann açısı kurmak

İşlem platformundaki araç çubuğundan "Ekle-Çizgi-Açıya göre trend çizgisi" seçeneğini seçin ve üstten veya alttan 45 derece açı çizgisi çizin.

Gann3.png

Yükseliş trendi aşağıdaki gibi görünür: denge 45 derece çizgisi destek olarak kullanılır (ipucu: çizgiyi çizdikten sonra ihtiyacınız olan dereceye kadar döndürmelisiniz - sizin durumunuzda bu 45 derecedir.

Gann4.png

"Bire-bir" denge çizginizi yerleştirdikten sonra, Gann yelpazesini kurabilirsiniz.
"Ekle - Gann - Gann yelpazesi"ni seçin ve daha önce çektiğiniz Gann çizgisine uygun olarak yelpazeyi çizin. Yelpazenin orta hattı 45° Gann çizgisine denk gelmelidir.

Gann5.png

Yükseliş trendi için şu şekildedir; Gann yelpaze ışınları destek düzeylerinizi belirler

Gann6.png

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası ve Kanada Bankası, AUD ve CAD'a volatilite getirirken, USD'nin Tarım Dışı istihdam verileriyle yükselmesi bekleniyor.

Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera