Awesome Oscillator

“Awesome Oscillator” olarak adlandırılan bir gösterge yatırımcıları tabi ki hayal kırıklığına uğratmaz. Bu aracı nasıl doğru kullanacağınızı öğrenin!

Awesome Oscillator (AO) Bill Williams tarafından geliştirilen bir başka göstergedir. Metatraderda grafiğinize eklemek için “Ekle”ye tıklayın, “Göstergeler”, “Bill Williams” ve ardından “Awesome Oscillator”ü seçin.

Awesome Osilatörünün ana görevi momentum dinamiklerini ölçmektir. Kesin olarak, son 5 mum çubuğunun momentumunu, daha büyük bir zaman dilimindeki son 34 mum çubuğunun momentumu ile karşılaştırır. Awesome Osilatör göstergesinin değeri, bu zaman dilimlerinden daha büyük zaman dilimlerindeki hareketli ortalamalar arasındaki fark olarak hesaplanır. Kullanılan Basit Hareketli Ortalama, mum çubuğunun kapanış fiyatını değil, her bir mum çubuğunun orta noktası kullanılarak hesaplanır. 

Göstergenin parametreleri belli olduğundan, herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yoktur, yalnızca renk şemasını ayarlayabilirsiniz. 

Awesome Osilatörü kullanarak nasıl işlem yapılır

Awesome Oscillator, fiyatın ters dönüşü ve düzeltilmesini öngörmeye yardımcı olmak için çeşitli sinyal türleri sunar. 

Her şeyden önce, gösterge merkez sıfır seviyesinin etrafında dalgalanır. 0'ın üzerine çıkarsa, sinyal boğadır. 0'ın altına düşerse, sinyal ayıdır. 

1.jpg

İkincisi, eğer Awesome Oscillator 0'ın üzerinde iki tepe oluşturduysa ve aralarındaki oluk da 0'ın üzerinde ise, bu bir düşüş sinyalidir. İkinci tepenin birincisinden daha düşük (0'a yakın) olması ve ardından bunu kırmızı bir düşen mum çubuğunun takip etmesi gerekir. Aynı şekilde, eğer Awesome Oscillator 0'ın altında iki dip oluşturduysa ve aralarındaki oluk da 0'ın altındaysa, bir yükseliş sinyalidir. İkinci tepenin birincisinden daha yüksek (0'a yakın) olması ve ardından bunu yeşil bir yükselen mum çubuğunun takip etmesi gerekir.

2.jpg

Üçüncü sinyale "saucer" denir. Bu, göstergenin 3 mum çubuğundan oluşan bir formasyondur. Boğa saucer, kırmızı bir mum çubuğu, ardından daha kısa bir kırmızı mum çubuğu ve ardından yeşil bir mum çubuğundan oluşur. Tüm mum çubukları 0'ın üstünde olmalıdır. Düşen saucer, yeşil bir mum çubuğu ve ardından daha kısa bir yeşil mum çubuğu ve ardından kırmızı bir çubuğundan oluşur - hepsi 0'ın altında olmalıdır.

3.jpg

Doğrulama

Awesome Oscillator, çok fazla sinyal üretir. Hepsinin çalışmaması doğaldır. Göstergenin yükseliş sinyali, fiyat yükselişinin muhtemel ancak %100 olmadığı anlamına gelir. Bu yüzden, diğer teknik analiz araçlarını da Awesome Oscillator ile birleştirmek ve iyi bir işlem sistemi tasarlamak için kullanmanızı öneririz. 

 

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası ve Kanada Bankası, AUD ve CAD'a volatilite getirirken, USD'nin Tarım Dışı istihdam verileriyle yükselmesi bekleniyor.

Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera