Fibonacci genişlemesi

Fibonacci genişleme aracı, işlem trendleri esnasında kar hedeflerini seçmenize yardımcı olacaktır.

Fibonacci genişlemesini çizerken, 2 fiyat dalgasını dikkate almanız gerekir.

İlk dalga (AB) ana trende göre fiyat hareketini temsil eder. A ve B noktaları arasındaki mesafe %100 olarak görülür ve sonraki hesaplamalarda kullanılır.

İkinci dalga (BC), fiyatın önceki hareketinin düzeltilmesidir. C noktasında biter, genişleme seviyelerinin Fibonacci katsayıları 0.618 veya %61.8, 1.618 veya %161.8'e göre çizildiği başlangıç noktasıdır. 2.618 ve 4.236 seviyelerinde de opsiyonel genişlemeler mevcuttur.

Fibonacci genişleme aracı, üçüncü dalganın yerini bulmak için kullanılır (Elliott dalga teorisini kontrol edin).

444.png

Basitçe söylemek gerekirse, aracı uygulamak için grafikte 3 noktaya ihtiyacınız olacak. Yeni bir trendin başlangıcına bakın: Bir düşüş trendinden sonra yükselen diplerin (ilk dip, ara tepe ve düşen dip genişlemeyi yukarıya doğru yansıtmak için kullanılacaktır) veya yükseliş trendinden sonra düşen tepelerin oluşumu (ilk tepe, ara dip ve düşen tepe genişlemeyi aşağı doğru yansıtmak için kullanılacaktır)

MetaTrader'da Fibonacci genişletme aracını seçin ve ilk 2 noktayı bir çizgiyle birleştirin (A ve B noktaları aşağıdaki grafikte). Ardından, grafikte gördüğünüz ana çizgiye tıklayarak aracı bir kez daha seçin ve fareyi bırakmadan enstrümanın üçüncü kenarını üçüncü üst veya alta (C noktası) sürükleyin. Çizgiyi 3 noktanın tamamı doğru şekilde bağlanacak şekilde ayarlayın (çizgileri mum çubuklarına yerleştirdiğinizden emin olun).  

6655.png

Fibonacci genişlemesini kullanarak işlem yapma

Piyasaya girebileceğiniz 2 mantıksal yer vardır:

1. İşleme ilk dalganın Fibonacci düzelme seviyesi (%38.2, %50 veya %61.8) temelinde, yani C noktasında girebilirsiniz.

2. Fiyat ilk dalganın sonunun ötesine, yani B noktasının üzerine çıktığında girebilirsiniz. 

D noktası, Kâr Al seviyesini koyduğunuz yerdir. %161.8 genişlemesinde yer almaktadır. Trend güçlü ise, fiyat yukarı yönlü hareket edebilir, bu nedenle %261,8'lik genişleme de potansiyel bir hedeftir.

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası ve Kanada Bankası, AUD ve CAD'a volatilite getirirken, USD'nin Tarım Dışı istihdam verileriyle yükselmesi bekleniyor.

Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera