ALCOA

ALCOA

Alcoa Corporation (Aluminium Company of America'nın bir portmantosu) bir Amerikan sanayi şirketidir. Alcoa, endüstrinin tüm önemli yönlerine; teknoloji, madencilik, arıtma, eritme, imalat ve geri dönüşüm gibi, aktif ve artan katılımıyla, birincil alüminyum, fabrikasyon alüminyum ve alümina birleşiminin önemli bir üreticisidir. Şirket, dünyanın sekizinci en büyük alüminyum üreticisidir. Alcoa hisse senedi canlı grafiğini buradan kontrol edin!

Şirket, Charles Martin Hall'un boksit cevherinden alüminyum eritme sürecini keşfetmesinden iki yıl sonra, 1888'de yoluna başladı. Sonraki yüzyıl boyunca başka şirketleri satın almaya, yeni fabrikalar açmaya ve alanını genişletmeye devam etti. 1 Kasım 2016'da Alcoa Inc., ham alüminyum madenciliği ve üretimi ile uğraşan Alcoa Corporation ve alüminyum ve diğer metalleri işleyen Arconic olmak üzere iki yeni kuruluşa bölündü. Sadece 2020'de Alcoa Corp. 48 milyon kuru metrik ton boksit üretti. Alcoa'nın şu an için 7.77 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var.

FBS ile online hisse senedi nasıl alınır?

Alcoa hisse senetlerinde fark sözleşmeleri (CFD'ler) ile işlem yapabilirsiniz. CFD'ler, ALCOA hisse senedi fiyat hareketini yansıtır. Her iki yönde de işlem yapmanızı sağlar. Başka bir deyişle, fiyatın artmasından olduğu kadar düşmesinden de kazanç elde edebilirsiniz.

Ayrıca kaldıraç da kullanabilirsiniz. Bu, yalnızca küçük bir miktar parayla çok daha büyük finansal pozisyonları kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Kaldıracın hesabınızı büyütme fırsatı verdiğini her zaman hatırlayın. Dezavantajı ise eğer piyasa sizin işleminize karşı hareket ederse, paranızın önemli bir kısmını kaybedebilirsiniz. Hisse senetleri nasıl seçilir makalesini öğrendiğinizden emin olun!

ALCOA hisse senedi fiyatını neler hareket ettirir?

Sanayi kuruluşuna gelince, Alcoa'nın kazancı boksit üretimine, alümina üretimine ve birincil alüminyum üretimine bağlıdır. Alcoa'nın 15 Temmuz 2021 tarihli raporu, %10'luk bir düşüş hareketine neden olarak EPS bazında beklenti olan 1.61$'a karşılık 1.49$'lık ve 2.6 milyar dolarlık tahminlere karşılık 2.8 milyar dolarlık gelir gösterdi. Kazanç raporları, işlemciler için benzersiz fırsatlar sunar. Bu fırsatı kaçırmamak için kazanç raporları sezonunda nasıl işlem yapacağınızı öğrenin.

ALCOA H1 grafiği

1.jpg

Şimdilik, ALCOA 5 yıldır yatırımcılara temettü ödemiyor, ancak ödeyen şirketleri bulmak istiyorsanız temettü takvimimize bir göz atın.

Geri

2022-12-12 • Güncellendi

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera