Straddle options

Straddle seçenekleri

Akıllı işlemciler genellikle riskleri azaltmaya çalışırlar ve portföylerinde aynı (veya daha büyük) getiriye sahip olurlar. Riskleri azaltmanın bir yolu vadeli işlem sözleşmeleri, diğeri ise opsiyonlardır. Bu makalede, straddle opsiyon stratejisinin nasıl çalıştığını ve onu kullanmanın faydalarının neler olduğunu tanımlayacağız.

Straddle opsiyon stratejisi nedir

İki tür seçenek vardır: alış ve satış. İşlemciler, temel varlığın fiyatının artmasını beklediklerinde alış opsiyonları satın alırlar. Aksine, bir fiyat düşüşü öngörüyorlarsa, satış opsiyonu satın alırlar. Ayrıca, seçeneklerin bir sona erme tarihi, seçeneği kapatmak için bir dönemi vardır. Kullanım fiyatı, temel varlığın beklenen fiyatıdır. Opsiyonu satın aldığımızda, primi satıcıya öderiz. Bunu işlem yapmak için bir komisyon olarak kabul edin.

Bir straddle seçeneği yapmak için, aynı son kullanma tarihi ve kullanım fiyatı ile satım ve alım opsiyonlarını satın almamız gerekir. Bir varlık için alım satım işlemi açtığınızdaki ile hemen hemen aynı olduğu için, volatilite artışı üzerinde bir işlem olarak çalışacaktır. Fark, hisse senedi kullanım fiyatından uzaklaştığında daha büyük getiri sağlayan seçenekler niteliğindedir.

Bir straddle örneği nedir

Tesla hissesinde büyük bir hareket beklediğinizi, ancak yönünü bilmediğinizi hayal edin. Daha sonra aynı vade ve kullanım fiyatı ile alım ve satım opsiyonlarını satın alabilirsiniz. Şu andan itibaren, size prime mal olan bir işleminiz var. Fiyat kullanım fiyatından yeterince uzaklaşırsa kâr edeceksiniz. Aksi takdirde, kaybınız prim ile sınırlıdır.

Seçeneklerin en riskli varlıklar arasında olduğunu ve bir işlemci emir açarken bir hata yaparsa kayıpların sınırsız olabileceğini unutmayın.

Geri

2022-09-02 • Güncellendi

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera