Short Position

Kısa Pozisyon

Varlığın zayıflayacağını varsaydığınız konumdur, bu yüzden sonradan daha düşük bir fiyattan satın almak için şimdi satarsınız. Yatırımcılar sat, kısa sat, kısa git ve kısa gibi kelimeleri birbirlerinin yerine kullanabilirler. Kısa pozisyon tutmayı içeren strateji düşüş yani ayı olarak kabul edilir. 

Döviz çiftleri söz konusu olduğunda, baz para biriminde kısa ve fiyat teklifinde ise uzun gidersiniz. 

Örneğin, GBP/USD paritesini 1.2345 fiyatından satıyorsanız. Yani 1 pound 1.2345$'dır. Eğer piyasa koşulları, GBP'nin USD karşısında değerinin düşeceğini size düşündürüyorsa, satarsınız. Fiyatın 1.2334'e düştüğünü hayal edin. Bu durumda, düşüşten sonra satın alırsanız, 11 pip yaparsınız. 

1 pip fiyatın değeri: 

0.0001X100.000 (lot büyüklüğü size)=$10

11 pipten karınız:

11X$10=$110

Pozisyon ticareti 'ni sadece temel bilgiler ve iyi bir stres yönetimi becerisi konusunda kapsamlı bilgiye sahipseniz ana stratejiniz olarak kullanın.

Geri

2022-01-26 • Güncellendi

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera