EA

EA

Electronic Arts Inc., dijital interaktif eğlence alanında dünya lideridir. EA, internet bağlantılı konsollar, mobil cihazlar ve kişisel bilgisayarlar için oyunlar, içerik ve çevrimiçi hizmetler geliştirir ve sunar. EA'nın dünya çapında 450 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu var.

Electronic Arts, 1982'de video oyunları üretmeye başladı. En popüler oyunları şunlardır: The Sims, NFL, Battlefield, Need for Speed, Plants vs Zombies ve tabii ki FIFA. Diğer video oyunu yayıncılarıyla karşılaştırıldığında, Electronic Arts'ın temettü ödemeyen tek yüksek teknoloji şirketi olmadığı dikkat çekiyor. Bu gerçeğe rağmen, EA'nın hisse senedi fiyatı 2018'den bu yana ikiye katlandı.

FBS ile çevirimiçi hisse senedi işlemi nasıl yapılır?

EA'da fark sözleşmeleri (CFD'ler) ile işlem yapabilirsiniz. CFD'ler, EA hisse senedi fiyat hareketini yansıtır. Her iki yönde de işlem yapmanızı sağlar. Başka bir deyişle, fiyatın artmasından olduğu kadar düşmesinden de kazanç elde edebilirsiniz.

Ayrıca kaldıraç da kullanabilirsiniz. Bu, yalnızca küçük bir miktar parayla çok daha büyük finansal pozisyonları kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Kaldıracın hesabınızı büyütme fırsatı verdiğini her zaman hatırlayın. Dezavantajı ise eğer piyasa sizin işleminize karşı hareket ederse, paranızın önemli bir kısmını kaybedebilirsiniz. İşlem yaparken başarılı olmak için para yönetimi ilkelerine bağlı kalmanın yanı sıra, işlem yapmak için doğru hisse senedini seçmek önemlidir.

EA hisse senedi fiyatını neler hareket ettirir?

Electronic Arts hisselerinin değerini etkileyen en önemli faktör, şirketin kârı ve finansal sonuçlarıdır. Bu, öncelikle Electronic Arts ürünlerinin toplam kullanıcı sayısından ve oyunların popülerliğinin dinamiklerinden etkilenir. Electronic Arts'ın gelirinin çoğu, oyunlarına eklentiler biçimindeki içeriğin satışından gelir. Böylece her yeni oyun şirkete istikrarlı bir nakit akışı getiriyor. Şirket, gelirinin önemli bir bölümünü araştırma ve geliştirmeye yatırır ve tüm iş segmentlerinde sürekli olarak en son teknolojiyi sunar. EA hisse senetleri, Temmuz 2021'de "işlem yapılacak en iyi hisse senetleri" listesine dahil edildi.

Geri

2022-09-19 • Güncellendi

Sıkça sorulan sorular

 • Hisse senedi işlemlerine nasıl başlanır?

  Hisse senedi işlemlerine başlamak için bir MT5 hesabı açmanız, bu yazılımı indirip yüklemeniz ve hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Sonrasında analiz yapın ve para kazanmaya başlayın! “FBS ile hisse senedi işlemleri nasıl yapılır” makalesini okuyun

 • Büyüyen hisse nasıl bulunur ve işlem yapılır?

  Hisse senedinin son birkaç yıllık performansını kontrol edin. Hissenin dalgalanmaları dikkatinizi dağıtmasın – tüm hisseler volatiledir. Trende bakın. Eğer hisse senedi son 24 aydır yükseliş eğilimi gösteriyorsa, bu iyi bir adaydır. Bu konuda detaylı bilgiyi «Büyüyen hisseler nasıl bulunur?” isimli makalede bulabilirsiniz.

 • Yeni başlayanlar için hisse senedi işlemleri nasıl yapılır?

  Bir yeni başlayan olsanız bile hisse senedi işlemlerinden kâr edebilirsiniz. FBS analistleri, önceki ayın en iyi performans gösteren hisse senetlerinin sıralamasını ve bu ay işlem görecek en iyi hisse senetlerinin listesini düzenli olarak yayınlar. Ayrıca, potansiyel olarak kârlı hisse senetleri bulmak için borsa etkinlik takvimine göz atabilirsiniz. Bu yüzden, bizi izlemeye devam edin ve kazanma şansınızı kullanın.

 • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

  Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera