Blockchain

Blok zinciri

Blok zinciri nedir

Bugünlerde blok zinciri, Satoshi Nakamoto adı altına bir birey ya da bir grubun reddedilemez şekilde ustaca yapılmış icadı olarak görülüyor. Blok zinciri teknolojisi çoğu kripto para biriminin temel kavramlarından biridir. Blok zincirinin yaptığı, zaman içeren bir dizi detayı, göndericiye bağlantılı olan bir kriptografik bir imzayı ve neredeyse her şeyi temsil bazı verileri kayıt altına almaktır. Bitcoin olması durumunda, bu gönderilen bitcoin sayısıdır ama "karma" denilen, herhangi bir elektronik belgenin dijital kriptografik imzası olabilir.

Blok zinciri sürekli olarak büyüyor çünkü her blok tamamlandığında, yeni bir blok üretilir. Bloklar birbirlerine düzgün çizgisel, kronolojik sıralamayla bağlıdır (bir zincir gibi), her blok bir önceki bloğun karmasını içerir. Bitcoin ağına bağlı her bilgisayar işlemin doğrulama ve bildirimini yapan bir müşteriyi kullanarak blok zincirinin kopyasını alır, bu kopya Bitcoin ağına bağanıldığında otomatik olarak indirilir. Blok zincirinin tamamının kopyası, şimdiye kadar gerçekleştirilmiş bütün Bitcoin işlemlerinin kaydını içerir.

DAĞILMA Blok Zinciri

Blok zinciri, ağ üzerindeki bütün işlemlerin kanıtı olduğundan, Bitcoinin temel teknolojik icadı olarak görülür. Teknoloji değer içeren, para, mallar ve emlak dahil olmak üzere neredeyse her tür işlem için çalışabilir. Potansiyel kullanımları neredeyse sınırsızdır: vergi toplamadan, göçmenlerini banka kullanımının zor olduğu ülkelerdeki ailelerine para göndermesine kadar. 

Açıklamak gerekirse, sıradan bankacılık işlemlerini Bitcoin ağı üzerindeki işlemlerle karşılaştıralım. Bankalar ve muhasebe sistemleri, işlemleri izlemek ve zaman damgası için hesap defterleri kullanır. Fark, blok zincirinin tamamen merkezi olmayan ve açık bir kaynak olmasıdır. Bu, işlemlerin takip edilmesi için insanların merkez bankasına güvenmek zorunda kalmadıkları anlamına geliyor. Eşdüzeyde blok zincir teknolojisi, silinmesinden veya kaybolmasından korkmadan tüm işlemlerin kaydını tutabilir.   

Blok zinciri teknolojisinin en yaygın teknoloji olacağına şüphe yok. Bu teknolojiye olan ilgi uygulamaların gelişiminin eski iş sorunlarına yeni yaklaşımlar getirme potansiyelini gösteriyor. Sosyal, yasal ve finansal zorluklardaki bu değişimler çözülecek daha zor bir problemin yüzeye çıkabileceğini kanıtlayabilir.

Geri

2022-12-12 • Güncellendi

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera