Bitcoin XT

Bitcoin XT

Bitcoin XT, Forex işlemlerinde olduğu gibi ABD dolarına sabitlenmiş dijital dalgalı bir dövizdir. 

İlk kez 2015'te duyurulan Bitcoin XT, Bitcoin yazılımının Bitcoin Core'dan ayrı, yeni bir versiyonu olarak son dönemlerde yayınlandı. Yeniliğin özü blokların boyutunun bir mega bayttan sekiz mega bayta yükselmesidir. Bu, sistemde 'sert çatal' denilen şeyi temsil eder.

DAĞILMA 'Bitcoin XT'

Bitcoin 2008'de Satoshi Nakamoto adı altında bilinmeyen biri tarafından piyasaya sürüldü ve beyaz bülten denilen belgede bir "Eşdüzeyde Elektronik Nakit Sistemi" olarak tanımlandı. Bitcoinin bu yol haritası, çift harcama sorununa bir çözüm olarak, blok zincirlerinin sonuna eklenen işlem detaylarıyla, eşdüzeyde ağ kullanımı olarak tanımlanmıştır. Blok zincirlerini yönetmek için güvenliği sağlamak adına çok fazla bilgisayar gereklidir.

Bitcoinin kalbinde, Bitcoin ya da Bitcoin Core'a atfeden yazılım vardır. Başlangıçtan beri Bitcoin topluluğu yazılıma, genellikle işlem hızını artırmak için blokların boyutunu artırmaya odaklanan birtakım geliştirmeler sundu.

Bitcoin Bloğu

Bitcoin Bloğu, yakın zamanda Bitcoin ağında yapılan yeni benzersiz işlemler dizisidir. Bloklar, tüm işlemleri birbirine bağlar. Daha sonra işlemler tek blok halinde birleştirilir ve madencilikle on dakikada bir doğrulanır. Bu, madencilerin -Bitcoin işlemlerinin kayıtlarını tutmak için bilgisayar gücü sağlayan insanlar- doğrulanmamış işlem havuzuna girdikleri, bu işlemi ve diğerlerini alıp geçerliliğini kontrol ettiği anlamına gelir. Her bir blok tamamlandığında blok zincirindeki sonraki bloğa yer verir, Bitcoin Core'daki bloklar bir mega bayt ile sınırlıdır. İşlemlerin sayısı arttıkça, bu boyut sınırı işlem hızını yavaşlatan engellerde gelişmelerle sonuçlandı. Bitcoin XT blokların boyutunu artırarak bu kapasite sorunun üzerine gitmeye çabaladı.

DAHA FAZLASI

Bazı uzmanlar, ağın bir seferde daha fazla işlem gerçekleştirmesini sağlamak için maksimum blok boyutu sınırını 1 MB'den 8 MB'ye veya 20 MB'ye çıkarmayı tercih eder. Bununla birlikte, gelecekte bu sınırın yeniden artırılması gerektiği ortaya çıkabilir.

Çatallaşma Bitcoin müşterisinin yeni bir versiyonu daha öncekiyle uyumsuzsa, eski protokol tarafından kabul edilmeyen işlemler ve bloklar üretiyorsa oluşur.

Bitcoin Core ve XT programları şu anda uyumlu, aynı blok zinciri üzerinde işlem yapıyor. Bu durum Bitcoin ağlarının büyük çoğunluğu (%75) XT protokolüne geçene kadar doğru olacak ve bunu gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Sonra XT'nin maksimum blok boyutunu değiştirmeye başlaması iki hafta alacak.

Bitcoin XT, Ganim Andersen ve Mark Hearn tarafından Bitcoin endüstrisinin üyelerini iki versiyon arasında seçim yapmaya için zorlamak için, bir pazarlama taktiği olarak piyasaya sürüldü. Onlara göre bu, paydaşların çoğunluğunun - madenciden dövizciye - teknik değişiklikleri destekleyip desteklemediğini belirleyecektir.

2016'nın başlarında Bitcoin XT kullanan ağların sayısı düşmeye başladı. Bitcoin Classic ve Bitcoin Unlimited gibi diğer teklifler daha popüler oldu.

Geri

2021-12-20 • Güncellendi

Sıkça sorulan sorular

  • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

    Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

  • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

    Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

  • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

    Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera