Ders 16. Temel Forex analizi

Şimdi temel analize geçelim. Eğer fiyatın neden belirli bir yönde hareket ettiğini biliyorsanız, gelecekte de nereye gideceğini bilebilir ve karlı bir pozisyon açabilirsiniz.

Şimdi temel analize geçelim. Eğer fiyatın neden belirli bir yönde hareket ettiğini biliyorsanız, gelecekte de nereye gideceğini bilebilir ve karlı bir pozisyon açabilirsiniz.

Döviz kurları bir dizi farklı faktörden etkilenir, temel olarak: ekonomik büyüme, işsizlik oranı, enflasyon ve diğerleri.

Ülkenin ekonomik durumu ne kadar iyi olursa, para birimi de o kadar güçlü olur. Döviz çifti hareketi hakkında tahmin yaparken, 2 ekonomiyi karşılaştırın, döviz çiftini oluşturan para birimlerinin sahibi 2 ekonomiyi karşılaştırın. Daha iyi ekonomik temellere sahip olan ülkenin para birimi, diğerine göre değer kazanacaktır.

Bütün bu dünya kadar ekonomik göstergeleri izlemek zor olabileceği gibi, bizim size tavsiyemiz, merkez bankalarının para politikalarına odaklanmanızdır.

Merkez bankaları ülkenin ekonomisi hakkında çok büyük bilgi sahibidir ve politika kararlarını verirken bu bilgileri hesaba katarlar.

İzlemeniz gereken temel şey merkez bankasının faiz oranıdır çünkü bu yatırımcıların bu para birimini alıp almayacağını belirleyebilir.

Eğer para biriminde yüksek faiz oranı varsa, yabancı ülkelerden yatırımcılar yatırımlarından daha fazla faiz kazanmak için paralarını o para birimine kaydırabilirler.

Bu para birimine talep artar ve döviz kuru artar.

Eğer o para biriminin faiz oranı düşükse, yabancı yatırımcılar başka yere bakabilir, ya da o ülkede yaşatan yatırımcılar paralarını bankada tutmak yerine harcamak için cesaretlenirler.

Bu para birimine talep azalık ve döviz kuru da azalır.

Örneğin, 4 Ağustos 2016'da, İngiltere Merkez bankası sadece faiz oranını düşürmekle kalmadı, aynı zamanda faiz oranını düşük tutmayı hedefleyen diğer ölçüleri de duyurdu.

GBP/USD gün içinde 200 pipten fazla kaybetti.

 

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera