Küresel Piyasalarda Fed Haftası

Küresel Piyasalarda Fed Haftası

Küresel Piyasalarda Fed Haftası

Yeni haftada küresel piyasalar bu hafta FED ’in faiz kararı ve ABD büyüme verilerine odaklandı. FED 27 Temmuz Çarşamba TSİ 21:00’de faiz kararını açıklayacak. Fed Başkanı Jerome Powell da TSİ 21:30’da basın toplantısı düzenleyecek. Fed’in bu haftaki toplantıda faizleri 75 baz puan artırması beklenirken, ABD ekonomisine yönelik resesyon endişeleri tırmanıyor. Resesyon endişelerinin ana risk başlığı olarak gündemdeki yerini koruduğu mevcut konjonktürde çarşamba günü sona erecek Fed toplantısı ve faiz kararı risk iştahı ve fiyatlamalar üzerinde belirleyici olacaktır.

GBPUSD Teknik Analizi

GBPUSD paritesinde İngiltere’de açıklanan ekonomik veriler ABD ekonomik verilerine oranla daha olumlu işaretler vermesi ile birlikte pozitif seyir görmüştük. Yeni haftada resesyon endişelerine yönelik baskılanma hareketleri izleniyor ve sterlin varlıkları yukarı yönlü isteğini koruyor. Bugün ABD’de Dallas Fed imalat aktivite endeksi ve Chicago ulusal aktivite andeksi açıklanacak. İngiltere’de ise veri akışı sınırlı. Yeni işlem gününde 1.2000 seviyesine yakın fiyatlanan paritede bölge üzerinde kalıcılık önem arz ediyor. 1.2000 psikolojik sınırı üzerinde kalıcı fiyatlamalarda kısa vadede ilk olarak 1.2036, ikinci olarak 1.2050 direnç seviyeleri hedef konumunda olacaktır. Şayet 1.2100 seviyesi aşıldığı takdirde boğa tüccarları iştahlanabilir. 1.2000 bölgesi altında aşağı yönlü baskı devam edebilir ve yaşanabilecek düşüş hareketlerinde ise ilk etapta 1.1951 ve ardından 1.1930 destek seviyeleri izlenebilir.

WhatsApp Image 2022-07-25 at 11.31.20.jpeg

Hemen Ticaret Yap

Benzer

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera