IMF Küresel Büyüme Tahminlerini Aşağı Yönlü Revize Etti

IMF Küresel Büyüme Tahminlerini Aşağı Yönlü Revize Etti

IMF Küresel Büyüme Tahminlerini Aşağı Yönlü Revize Etti

IMF, Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nda küresel büyüme tahminini aşağı yönlü, enflasyon tahminini yukarı yönlü revize etti. 2022 büyüme tahminini Nisan’daki %3,6’dan %3,2’ye, 2023 tahminini ise %3,6‘da %2,9'a çekti. Küresel enflasyon tahminini ise 20222 için %6,9’dan %8,3’e yükseltti. ABD’de bu yılın başlarındaki düşük büyümenin, hane halkının satın alma gücünü azalttığı ve daha sıkı para politikasının, büyüme tahmininde 1,4 puanlık aşağı yönlü revizyona neden olduğu ifade edildi. Çin'deki aşağı yönlü revizyonun karantina önlemleri ve derinleşen emlak krizinin, Avrupa'da ise Ukrayna'daki savaşın ve daha sıkı para politikasının etkilerini yansıttığı belirtildi.

Yeni işlem gününde ABD çekirdek dayanıklı mal siparişleri, ham petrol stokları, Fed faiz kararı ve FOMC Basın Toplantısı takip edilecek.

GBPUSD Teknik Analizi

GBPUSD paritesinde 1.2000 bölgesi altına fiyat sarksa da gün kapanışı bölge üzerinde gerçekleşti. Böylelikle paritede yukarı yönlü ivmenin desteklendiğini gördük. Piyasalarda yaşanan risk algısındaki bozulma ve dolar varlıklarına yönelime rağmen paritede pozitif duruş devam ediyor. Yeni işlem gününde 75 baz puan faiz artışı beklenen FOMC toplantısı yakından takip edilecektir. İngiltere’de ise veri akışı sınırlı seyretmekte. Şuan için 1.2053 seviyesi civarında fiyatlanan paritede pozitif fiyatlamaların devam etmesi durumunda ilk olarak 1.2079 ve ikinci olarak 1.2112 direnç seviyeleri hedeflenebilir. Olası satış baskılarının hızlanması halinde ise 1.2000 destek bölgesi önem arz ediyor. Bölge altında gerçekleşebilecek gün kapanışı ihtimalinde tekrar satıcılar ön plana geçebilir ve 1.1951 destek bölgesine doğru satış baskıları görebiliriz.

WhatsApp Image 2022-07-27 at 11.00.40.jpeg

Benzer

Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi
Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi

Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi USDTRY, küresel piyasaların Fed'in faiz kararına odaklandığı yeni haftanın ilk işlem gününde yükselişini sürdürdü…

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera