FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor

FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor

FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor

ABD tüketici güveni Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyeye gerilerken, yeni konut satışlarının haziran ayında beklentilerin üzerinde düşerek iki yılın en düşük seviyesine indiği açıklandı. Fed bu akşam TSİ 21:00’de faiz kararını açıklayacak. Fed Başkanı Jerome Powell TSİ 21:30’da basın toplantısı düzenleyecek. Beklentiler %1,50-%1,75 olan faiz bandında 75 baz puanlık faiz artışı öngörüyor. Fed kararlarına yönelik swap sözleşmeleri eylül ayında ise 50 baz puanlık bir faiz artışının beklendiğine işaret ediyor. Faiz kararı, karar metni ve toplantı sonrasında verilecek mesajlar risk iştahı ve fiyatlamalar üzerinde belirleyici olacaktır.

Yeni işlem gününde ABD çekirdek dayanıklı mal siparişleri ,ham petrol stokları, Fed faiz kararı ve FOMC Basın Toplantısı takip edilecek.

USDCHF Teknik Analizi

USDCHF paritesinde saatlik mum grafiğinde takip ettiğimiz düşüş eğilimli kanalın üst bandı test edilse de yukarı yönlü aşılamadı. Yeni işlem gününde FED faiz kararının 75 baz puan artışına ilişkin beklentilerle alıcılı işlemler hızlandı. Yukarı yönde hareketlerde ilk etapta 0.9650 direnç seviyesi yakından takip ediliyor. Bölge üzerinde gerçekleşebilecek mum kapanışlarında boğa tüccarları iştahlanabilir ve düşen kanal görünümü yukarı yönlü kırılabilir. Bu durumda 0.9675 ve 0.9700 seviyeleri hedef konumunda olacaktır. Yaşanabilecek düşüş hareketlerinde ise 0.9600 destek bölgesi izlenecektir. Bölge altında kalıcılık sağlanmadığı sürece geri çekilme hareketleri sınırlanabilir. Aksi durumda ise ilk olarak 0.9589, ikinci olarak 0.9547 destek noktaları test edilebilir.

WhatsApp Image 2022-07-27 at 10.52.54.jpeg

Hemen Ticaret Yap

Benzer

FOMC Kararları Açıklandı
FOMC Kararları Açıklandı

FOMC Kararları Açıklandı Fed dün gerçekleşen toplantıda piyasadaki beklentilerle uyumlu 75 baz puanlık faiz artırımına gitti…

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera