FOMC Kararları Açıklandı

FOMC Kararları Açıklandı

FOMC Kararları Açıklandı

Fed dün gerçekleşen toplantıda piyasadaki beklentilerle uyumlu 75 baz puanlık faiz artırımına gitti. Fed Başkanı Powell, faiz artışlarının gelen verilere ve ekonominin görünümüne bağlı olacağını belirtirken, ekonominin resesyonda olduğu spekülasyonlarını reddetti. Kararın açıklanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen Powell, bir sonraki toplantıda da “alışılmadık derecede büyük” bir artışın uygun olabileceğini ancak faiz artış hızının bir noktada yavaşlayacağını işaret etti. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), faiz karar metninde, “enflasyonu %2 hedefine döndürmeye güçlü bir şekilde bağlı” olduğunu bildirdi ve “enflasyon risklerine son derece dikkat ettiği” ifadesini yineledi.

Yeni işlem gününde Euro Bölgesi tüketici güveni, Almanya enflasyon ile ABD’de ikinci çeyrek büyüme verileri, İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları izlenecektir. Yurtiçinde ise TCMB Enflasyon Raporu toplantısı takip edilecek.

EURUSD Teknik Analizi

EURUSD paritesinde FOMC kararlarının ardından dolar endeksinde yaşanan zayıflama ile 1.0200 seviyesi aşıldı. Paritede FED başkanı Powell’ın ‘’Faiz artışlarında azaltıma gideceğimiz bir noktaya gelecektir’’ açıklamaları yukarı yönlü hareketleri destekledi. 75 baz puan faiz artışına rağmen parite yükselirken, bugün ABD’de haftalık işsizlik başvuruları, büyüme ve kişisel tüketim harcamaları, AVrupa’da tüketici güveni ile Almanya TÜFE takip edilecek. Şuan için 1.0200 seviyesi civarında fiyatlamalarını sürdüren paritede bölge üzerinde kalıcılıkta 1.0250 ve 1.0290 direnç seviyeleri takip edilebilir. Yaşanabilecek geri çekilme hareketlerinde ilk etapta 1.0190 direnç bölgesi altında mum kapanışları izlenecektir. Satış baskılarının artması durumunda ise 1.0150 ve 1.0110 destek seviyeleri test edilebilir.

WhatsApp Image 2022-07-28 at 11.13.27.jpeg

Benzer

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera