Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Bankaların Toplantısı ve TDİ'ye Odaklanma

Avustralya Merkez Bankası Faiz Oranı Kararı

7 Mart, 05:30 GMT+2.

Avustralya Merkez Bankası para politikası beyanını ve faiz oranını 7 Mart 05:30 GMT+2'de açıklayacak.

Oranın %3.6 (+35 baz puan) seviyesinde olması bekleniyor. Avustralya Merkez Bankası faiz oranı takipçisine göre oranın 35 puan artma olasılığı %75. Avustralya'da enflasyon oldukça yüksek (%7.4 seviyesinde) ve getiri eğrisi hala tersine dönmüş değil. ABD Merkez Bankası'nın muhtemelen parasal sıkılaştırmaya devam etmesi de hayati önem taşıyor. ABD, 2022 yılı Avustralya ithalatının %11'ini alıyor. Avustralya net ithalatçıdır. Bu, ülkenin para birimini ABD Doları karşısında devalüe etmesinin oldukça kârsız olduğu anlamına gelir. Avustralya Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

  • AUD, bankanın beklenenden daha büyük bir faiz oranı artışı yapması veya daha fazla sıkılaştırmaya işaret etmesi durumunda güçlenecektir.
  • Aksi takdirde, AUD düşecektir.

İşlem enstrümanları: AUDUSD, AUDJPY, AUDCHF.

Kanada Bankası Faiz Oranı Kararı

8 Mart, 17:00 GMT+2.

Kanada Merkez Bankası, faiz oranlarına ilişkin güncellemeyi içeren para politikası kararını 8 Mart'ta 17:00 GMT+2'te verecek.

Geçen sefer faiz oranı 25 puan artarak %4.5'a çıkmıştı. Kanada, gelişmiş ekonomiler arasında en yüksek kilit faiz oranı seviyelerinden birine sahiptir. Öte yandan Kanada'da enflasyon Ocak ayında %5.9 ile diğer ülkelerden daha düşük gerçekleşti. Ocak ayında çekirdek TÜFE beklenenden düşüktü (%6.1 tahminlerine karşılık +%5.9). Sonuç olarak, piyasa Kanada Bankası'nın duraklamasını ve faiz oranını değiştirmemesini bekliyor. Bu arada, Kanada'nın işgücü piyasası durumu ABD'dekinden biraz daha kötü durumda. Ocak ayındaki işsizlik oranı Temmuz 2022 seviyesine (%+5) ulaştı. CAD'nin tepkisi sözlü müdahalelere bağlı.

  • Eğer banka daha fazla sıkılaşma hakkında ipuçları vermezse – CAD düşecektir.
  • Aksi takdirde, CAD daha da yükselecektir.

İşlem enstrümanları: USDCAD, CADJPY, EURCAD.

ABD İşsizlik Oranı

10 Mart, 15:30 GMT+2.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, İşsizlik Oranı ve Tarım Dışı İstihdam verilerini 10 Mart'ts 15:30 GMT+2'de yayınlayacak. Bunlar, ABD'deki işsizlerin yüzdesi ve tarım sektörü hariç bir önceki ay istihdam edilen kişilerin sayısıdır.

Geçen sefer, işsizlik oranı tarihi düşük seviyede +%3.4 olarak açıklanmıştı. Ekonomistler +%3.6 bekliyordu. Faiz oranı ne kadar düşükse – işgücü piyasası o kadar güçlüdür. Bu, ABD Merkez Bankası'na daha fazla parasal sıkılaşma için yer veriyor. Ekonomistler Şubat ayında işsizlik oranının +%3.5 olmasını bekliyorlar. Önceki ay için İlk İşsizlik Başvurularındaki artış göz önüne alındığında, bu oldukça makul.

  • Eğer veri tahminlerden daha iyi gelirse (%3.5'ten az), USD yükselecektir.
  • Eğer açıklama tahminlerden daha zayıf gelirse (%3.5'ten fazla), USD düşecektir.

İşlem enstrümanları: EURUSD, USDCAD, USDJPY

ŞİMDİ İŞLEM YAPIN

Benzer

FOMC Kararları Açıklandı
FOMC Kararları Açıklandı

FOMC Kararları Açıklandı Fed dün gerçekleşen toplantıda piyasadaki beklentilerle uyumlu 75 baz puanlık faiz artırımına gitti…

FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor
FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor

FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor ABD tüketici güveni Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyeye gerilerken, yeni konut satışlarının haziran ayında beklentilerin üzerinde düşerek iki yılın en düşük seviyesine indiği açıklandı…

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera