Euro Bölgesinde Enflasyon Rekor Tazeledi

Euro Bölgesinde Enflasyon Rekor Tazeledi

Euro Bölgesinde Enflasyon Rekor Tazeledi

Euro Bölgesi enflasyonu Temmuz’da yeni rekor kırdı. Bu durum, Avrupa Merkez Bankası’ndan sert faiz artış beklentisini de gündeme getirdi. Avrupa İstatistik Ajansı Eurostat’ın verilerine göre 19 üyeli Euro Bölgesi’nde tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) Temmuz’da %8,9 arttı. Geçen ay endeks %8.6 artmıştı. Haziran’da yavaşlayan çekirdek enflasyon ise %4 ile rekor kırdı. Enerji fiyatları enflasyonu tetikleyen en büyük faktör olurken işlenmiş gıda fiyatları da yükseldi. Artan fiyat baskıları nedeniyle Avrupa Merkez Bankası bu ay faizleri 50 baz puan artırmıştı. Rekor tazeleyen enflasyon, AMB’nin yüksek faiz artırımını sürdüreceği beklentilerini de kuvvetlendirirken, sıkılaşma hızı üzerindeki baskıyı artırdı. Diğer yandan Fransa ve İspanya’da da enflasyon rekor tazeledi.

EURNZD Teknik Analizi

EURNZD paritesinde kısa vadeli düşen kanal içerisinde fiyatlamalar devam ediyor. Küresel risk iştahının artması ile birlikte yukarı yönlü hareketler desteklenirken yeni işlem gününde Euro Bölgesinde rekor tazeleyen enflasyon satış baskılarını artırdı. Şuan için 1.6200 seviyesi civarında fiyatlanan paritede saatlik mum grafiğinde düşen kanalın üst bandı olan 1.6260 direnç seviyesi takip edilmektedir. Şayet yukarı yönlü aşılır ve üzerinde saatlik mum kapanışları görebilirsek 1.6300 ve 1.6326 direnç seviyeleri hedef konumunda olacaktır. Düşüş trendinin devam etmesi halinde ise 1.6200 bölgesi altında kalıcılıkta ilk olarak 1.6144 ve ikinci olarak 1.6105 destek seviyeleri test edilebilir.

WhatsApp Image 2022-07-29 at 12.55.34.jpeg

Benzer

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera