Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi

Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi

Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi

USDTRY, küresel piyasaların Fed'in faiz kararına odaklandığı yeni haftanın ilk işlem gününde yükselişini sürdürdü. Yeni haftanın ilk işlem gününde 17,83 seviyesini aşarak 2022 yılının en yüksek seviyesini gördü. Türk lirası gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolara karşı en çok kaybeden para birimi oldu. Geçen hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tutma kararı almıştı. Böylelikle banka birbirini izleyen yedinci toplantıda da faizi sabit bırakmıştı.

Küresel piyasalar bu hafta Fed’in faiz kararı ve ABD büyüme verilerine odaklanırken, yurt içinde piyasalar bu gelişmelere ek olarak Enflasyon Raporu’nu izleyecek.

USDTRY Teknik Analizi

USDTRY paritesinde yükseliş trendi sürüyor. Kısa vadeli takip ettiğimiz kanalın üst bandı üzerinde alıcılı işlemler güçlü seyrediyor. TCMB’nin politika faizini sabit bırakmasının ardından yeni haftada FOMC toplantısı kararlarında faiz artışına yönelik beklentilerle yukarı yönlü baskılanma devam ediyor. Küresel tarafta son 20 yılın zirvelerinde gezinmekte olan dolar endeksi gelişen ülke para birimleri için zayıf bir zemin ortaya koyarken, 800 seviyesi üzerinde bulunan Türkiye 5 yıllık CDS priminin de kura yönelik yukarı yönlü risklere vurgu yaptığı izleniyor. Yukarı yönlü hareketlerde 17.85 ve 17.99 direnç seviyeleri takip edilebilir. Düşüşlerin hız kazanması durumunda ise 17.43 ve 17.23 destek seviyeleri izlenebilir. Kısa vadede 17.00 bölgesi aşağı yönlü geçilmedikçe geri çekilme hareketleri sınırlı kalabilir.

WhatsApp Image 2022-07-25 at 11.44.05.jpeg

Benzer

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera