Altında Gözler FED Kararlarına Çevrildi

Altında Gözler FED Kararlarına Çevrildi

Altında Gözler FED Kararlarına Çevrildi

Küresel piyasalarda Fed haftası olduğu için yarınki Fed faiz kararı öncesinde, piyasalarda yatay ve kararsız seyirler izleniyor Altın, yüksek bir faiz artışı beklenen Fed toplantısına yönelik fiyatlamaların etkisiyle yatay seyir izlerken, gözler yarın akşam açıklanacak olan Fed faiz kararına çevrildi. Rusya-Ukrayna savaşının etkileriyle oluşan küresel riskler ve artan enflasyon dünyada faiz artışlarına ve sıkılaştırıcı para politikası uygulanmasına sebep verirken, ABD için yarın piyasaların beklentisi olan 75 baz puan faiz artışı piyasalarda fiyatlanmış gözüküyor. Ons altın bu sıkı politikadan olumsuz etkilenerek baskılanıyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde 1727 seviyelerinden açılan ons altın, gün içerisinde 1736 seviyelerini test etse de günü %0,40 değer kaybıyla 1719 seviyelerinden tamamladı.

XAUUSD Teknik Analizi

Ons altında yeni işlem gününde FOMC kararları öncesinde kararsız ve yatay fiyatlamalar devam ediyor. Resesyon endişelerinin artması ve yüksek enflasyonun devam etmesi ons altını güçlendiren sebeplerden diyebiliriz ancak beklenilenin üzerinde gelecek olan faiz artışı ons altında güçlü baskı oluşturabilir. Bu nedenle yarın ki FED faiz son derece önem arz ediyor. Şuan için 1721.00 seviyesi civarında satış baskıları izlenen değerli metalde geri çekilme hareketlerinde 1718.80 destek bölgesi yakından izleniyor. Bölge altında gerçekleşebilecek gün kapanışında 1700.00 ve 1684.92 destek seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise sırasıyla 1725.19, 1729.79 ve 1742.38 direnç seviyelerini takibimizde olacaktır. Bugün için ABD'den açıklanacak veriler var ancak Fed öncesi etkisi sınırlı kalabilir. Bu nedenle ons altının yarın açıklanacak FOMC kararlarını bekliyor diyebiliriz.

WhatsApp Image 2022-07-26 at 11.48.45.jpeg

Benzer

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera