Almanya IFO Endeksi Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Almanya IFO Endeksi Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Almanya IFO Endeksi Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Euro Bölgesinde, bölgenin en güçlü ekonomisine sahip olan Almanya’da IFO endeksi Temmuz’da önceki veri ve beklentilerin altında gerçekleşti. Endeks, 88,6 ile Haziran 2020’den bu yana en düşük seviyesinde. Şirketlerin önümüzdeki aylara ilişkin daha kötümser oldukları görüldü. Yüksek enerji fiyatları ve doğalgaz arzına yönelik sıkıntılar ekonomi üzerinde baskı oluşturuyor. Bölgede enflasyon tarihi yüksek seviyelerde olurken büyümede de yavaşlama bekleniyor. ABD’de ise Chicago Fed ulusal aktivite endeksi son iki aydır negatif; endeks Haziran’da -0,19 oldu.

Yeni işlem gününde ABD’den gelecek olan CB Tüketici Güveni, Konut Satışları ve Richmond Fed Sanayi Endeksi takip edilecek.

EURUSD Teknik Analizi

EURUSD paritesinde FOMC kararları öncesinde yatay fiyatlamalar izleniyor ve 1.0200 bölgesi üzerinde kalıcılık devam ediyor. Paritede belli bir seviyede alıcı ve satıcının beklentileri gerçekleşmekte iken fiyat 4 saatlik mum grafiğinde düşen kanalın üst bandında kritik bir bölgede yer alıyor. Paritede FED tarafından beklenen faiz artışına rağmen güçlü duruyor. Yukarı yönde hareketlerde ilk etapta 1.0240 ve ardından 1.0290 direnç seviyelerini takip edeceğiz. Olası satış baskılarının hızlanması durumunda ise ilk olarak 1.0180 destek bölgesi yakından izlenecektir. Bölge altında gerçekleşebilecek gün kapanışı ihtimalinde satış baskıları artabilir ve 1.0150 seviyesine doğru geri çekilme hareketleri görebiliriz.

WhatsApp Image 2022-07-26 at 10.45.20.jpeg

Hemen Ticaret Yap

Benzer

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera