ABD Ekonomisi Daraldı, Resesyon Tartışmaları Yükseldi

ABD Ekonomisi Daraldı, Resesyon Tartışmaları Yükseldi

ABD Ekonomisi Daraldı, Resesyon Tartışmaları Yükseldi

ABD'de ikinci çeyreğe ilişkin Gayri Safi Yurt İçi Hasıla verileri açıklandı. ABD ekonomisi 2022 yılının ikinci çeyreğinde sınırlı bir büyüme beklentilerine karşın %0,9 oranında daralma kaydetti. Veriler ABD ekonomisinin beklenmedik negatif bir performans sergilediğini gösterdi. ABD ekonomisi iki çeyrek üst üstte daralma gösterirken, resesyon tartışmaları gündemdeki yerini koruyor. Zayıf gelen veri sonrasında Fed’in daha yumuşak bir sıkılaşmaya gidebileceğine dair artan beklentiler ise küresel risk iştahını destekliyor. ABD Başkanı Joe Biden, ülke ekonomisinin yılın ikinci çeyreğinde % 0,9 daraldığına dair verilere ilişkin, "ABD Merkez Bankası (FED) enflasyonu düşürmeye çalışırken, ekonominin yavaşlaması sürpriz değil." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni işlem gününde Euro Bölgesi enflasyon, büyüme, ABD tarafında kişisel gider ve gelirler Michigan Tüketici Güveni takip edilecek.

AUDUSD Teknik Analizi

AUDUSD paritesinde ABD ekonomisinin teknik açıdan üst üste 2 çeyrek negatif büyüme göstermesi ile birlikte yükselişler hız kazandı. Dolar endeksinde görülen geri çekilme hareketleri ve küresel risk iştahının artması yukarı yönlü hareketleri destekliyor. Şuan için 0.7000 bölgesi üzerinde kısa vadeli yükselen trend görünümü izlenmekte. Pozitif fiyatlamaların devam etmesi durumunda ilk olarak 0.7058 ve ikinci olarak 0.7124 direnç seviyeleri takip edilebilir. Satış baskılarının artması ihtimalinde ise 0.7000 bölgesi altında gerçekleşebilecek mum kapanışlarında 0.6934 ve 0.6903 destek seviyeleri izlenebilir.

WhatsApp Image 2022-07-29 at 10.39.11.jpeg

Benzer

FOMC Kararları Açıklandı
FOMC Kararları Açıklandı

FOMC Kararları Açıklandı Fed dün gerçekleşen toplantıda piyasadaki beklentilerle uyumlu 75 baz puanlık faiz artırımına gitti…

FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor
FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor

FOMC Toplantı Kararları Bekleniyor ABD tüketici güveni Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyeye gerilerken, yeni konut satışlarının haziran ayında beklentilerin üzerinde düşerek iki yılın en düşük seviyesine indiği açıklandı…

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera