ABD 2.Çeyrek Büyüme Verileri Bekleniyor

ABD 2.Çeyrek Büyüme Verileri Bekleniyor

ABD 2.Çeyrek Büyüme Verileri Bekleniyor

Bugün piyasalar ABD ikinci çeyrek büyüme verilerini izleyecek. ABD ekonomisi ilk çeyrekte %1,6 daralmıştı. Ekonomideki daralmada dış ticaret açığında artış etkili olurken, stoklar ve kamu harcamaları da negatif yönde katkı sağladı. Beklentiler gayrisafi yurtiçi hasılanın bir önceki çeyreğe göre %0,5 büyüyeceği yönünde. Aynı zamanda ikinci çeyrek kişisel tüketim, GSYH Fiyat Endeksi ve çeyreklik çekirdek PCE verileri ile haftalık işsizlik maaşı başvuruları izlenecek. Kişisel tüketim artışının ise %1,8’den %1,2’ye gerilediği tahmin ediliyor. Veriler TSİ 15:30’da açıklanacak.

USDJPY Teknik Analizi

USDJPY paritesinde 137.00 bölgesi üzerinde kalıcılık sağlanamazken, dün açıklanan FOMC kararlarının ardından dolar endeksinde görülen geri çekilme hareketleri ile birlikte sert düşüşler gördük. Paritede yeni işlem gününde 135.00 bölgesine doğru gerçekleşen düşüşler sonrasında bir miktar tepki hareketleri izleniyor. Satış baskılarının devam etmesi durumunda ilk olarak 135.00 ve ikinci olarak 134.87 destek seviyeleri takip edilebilir. Özellikle 134.87 destek bölgesi altında gün kapanışı ihtimalinde 134.00 bölgesine doğru fiyat ilerlemek isteyebilir. Yukarı yönlü alımlarda ise 136.00 ve 137.16 direnç seviyeleri izlenebilir. Saatlik mum grafiğinde takip ettiğimiz kısa vadeli kanalın orta bandı olan 136.00 bölgesi aşıldığı takdirde 137.16 direnç bölgesi hedef konumunda olacaktır.

WhatsApp Image 2022-07-28 at 11.13.27 (1).jpeg

Hemen Ticaret Yap

Benzer

Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi
Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi

Dolar TL 2022 Zirvesini Yeniledi USDTRY, küresel piyasaların Fed'in faiz kararına odaklandığı yeni haftanın ilk işlem gününde yükselişini sürdürdü…

En son Haberler

Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler
Önümüzdeki Hafta İçin Önemli Haberler

Tüketici Fiyat Endeksi, İkinci El Konut Satışları, ABD Fed faiz oranı kararı - yeni değerlendirmemizde tüm bunları gözden geçireceğiz. Bunu kaçırmayın!

Artan Volatilite Geliyor
Artan Volatilite Geliyor

Avustralya Merkez Bankası (RBA), 7 Şubat 05:30 GMT+2'de bir açıklama yapacak ve Nakit Oranı'nı açıklayacak. Bu, Avustralya Merkez Bankası'nın yatırımcılarla para politikası hakkında iletişim kurmak için kullandığı başlıca araçlar arasındadır.

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera